Domácí

Schillerová jela v autě nepřipoutaná! Zaplatí 10 tisíc korun a řeší to policie

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) porušila předpisy, a ještě se přitom nechala natočit. Video, ve kterém jede v autě nepřipoutaná, dokonce ministryně sama zveřejnila na sociálních sítích. Chyba bude Schillerovou stát minimálně deset tisíc korun, které zaplatí dobrovolně. Případ už ale také řeší policie, která jí může dát další trest.

V sobotu dopoledne zveřejnila ministryně financí na sociálních sítích video, ve kterém ukázala, jak byla v několika obchodech zkontrolovat cenu respirátorů. Vláda totiž od středy na ně dočasně zrušila DPH a Schillerová chtěla vědět, jestli obchodníci tuto výhodu promítli do koncových cen pro běžné zákazníky.


Mnohem více než prohlídka obchodů ale všímavé diváky zaujala nepřipoutaná ministryně během jízdy ve služebním voze. Schillerová za to schytala vlnu kritiky. Podle ministryně ale šlo jen o "popojíždění na parkovišti."


Sama ale přiznala, že i v tomto případě pás mít měla. "Byla to chyba, která mě velmi mrzí. Proto přispěji Českému sdružení obětí dopravních nehod částkou 10 tisíc korun," uvedla Schillerová.

Související obsah


Všechny kritiky tím ale neutišila. Lidé na sociálních sítích upozorňují, že za Schillerovou je za jízdy vidět most a předjíždí také jiné vozidlo. "Popojíždění na parkovišti? To je vtip? Vždyť je to dvouproudá komunikace, podjeli jste most a předjíždíte auto," upozornil například uživatel David.


Zda mluví ministryně pravdu se můžete přesvědčit sami. Na video se můžete podívat pod titulkem článku.
 

Případem se už také zabývá policie. "Na základě oznámení občanů i sdělovacích prostředků se touto záležitostí zabýváme pro možné podezření ze spáchání přestupku ze strany chráněné osoby. Přestupek lze řešit stejně, jako u osob neužívajících policejní ochranu, tj. domluvou, příkazem na místě nebo oznámením příslušnému správnímu orgánu,“ sdělila pro TN.cz mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.

Za jízdu bez pásu hrozí tři body a hříšník může na místě dostat pokutu až 2 000 korun. Ve správním řízení může být pokuta až 2 500 korun.

Ministryně financí není první politik, který se sám nevědomky usvědčil z porušení pravidel. Například loni na podzim se předseda lidovců Marian Jurečka vyfotil na ulici s pivem. Konzumace alkoholu na veřejnosti byla přitom zakázaná. Jak se Jurečka vymlouval se dozvíte v tomto článku

Při porušení pravidel byl načapán také exministr zdravotnictví Roman Prymula, kterého schůzka v zavřené restauraci stála post ministra. Dalším hříšníkem byl také bývalý poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09), který se bránil dost netradičně. Podrobnosti se dozvíte v tomto článku

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Píše se na Deník.cz