Domácí

Průtahy pohřbu Ladislava Štaidla: Rodina stále neuložila jeho urnu!

Průtahy pohřbu Ladislava Štaidla: Rodina stále neuložila jeho urnu!
Zdroj: Profimedia

Ladislav Štaidl si poslední rozloučení výslovně nepřál a jeho děti to respektují. Týden a půl od smrti ale podle informací TN.cz stále není uložen v rodinném hrobě na pražských Olšanských hřbitovech. Nejstarší syn Jiří byl přitom smutnou záležitost vyřizovat už minulý čtvrtek.

Ladislav Štaidl by měl věčný odpočinek najít v rodinném hrobě na Olšanských hřbitovech. Pohřben je tam i jeho bratr Jiří, který ve 30 letech tragicky zahynul při autonehodě. Bylo mezi nimi ohromné pouto a Štaidlovi do konce života nesmírně chyběl.

Jenomže uložení urny legendy české pop music se protahuje. Podle Správy pražských hřbitovů ještě Štaidl pohřbený není. "Uložení pana Štaidla do rodinného hrobu na Olšanských hřbitovech si u nás zatím nikdo neobjednal,” řekla TN.cz mluvčí správy hřbitovů Oldřiška Dvořáčková.

"Na ukládání do hrobů není momentálně vhodné počasí. Probíhá zpravidla od dubna," doplnila s tím, že mnohé rodiny ukládají urny načerno bez hrobníka, aby ušetřily za jeho služby. To ale určitě nebude případ Štaidlových.

Související obsah

Pozůstalí respektují přání zesnulého hudebníka a nebudou dělat poslední rozloučení pro kamarády a fanoušky. Jeho přátelé se ale nechtěli smířit s tím, že by Štaidlovi nedali poslední sbohem. V neděli před polednem za něj proběhla mše v kostele sv. Ludmily na pražském náměstí Míru. Navštívily ji desítky lidí, zařídit ji měla Štaidlova blízká spolupracovnice.

Ladislav Štaidl naposledy vydechl 31. ledna, bylo mu 75 let. Několik týdnů v nemocnici bojoval s těžkým covidem-19, bohužel nakonec marně.

Ladislav Štaidl se vepsal do dějin hudby mnoha nesmrtelnými hity:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz