Domácí

Na Dolní Moravě pustili lanovku a otevřeli sjezdovku. Opatřením navzdory

Horský areál v Dolní Moravě na Orlickoústecku ve čtvrtek otevřel sjezdovku veřejnosti a spustil lanovku Sněžník. Ta musela být mimo provoz po zpřísnění opatření proti koronaviru, která však stále platí. Středisko je ale prý neporuší, protože na lanovku nebude pouštět lyžaře.

Horské středisko v Dolní Moravě ve čtvrtek dopoledne opět spustilo lanovku Sněžník a otevřelo i sjezdovku. A to i přesto, že jsou stále v platnosti přísná opatření proti šíření koronaviru, kvůli kterým musela být lanovka mimo provoz.

Největší lyžařský areál v Pardubickém kraji ale tvrdí, že roztočením lanovky nic neporušuje. Prý bude zajišťovat dopravní obslužnost. "Vztahuje se pouze pro pěší, běžkaře, případně skialpinisty," uvedli zástupci areálu s přirovnáním k lanovce na pražský Petřín, která rovněž může fungovat.

Návštěvníky střediska upozorňuje několik cedulí na dodržování hygienických pravidel. "Mějte zakrytá ústa a nos, dodržujte rozestup dva metry," stojí na nich.

Související obsah

Areál má v plánu na sjezdovce přivítat i lyžaře. Nahoru se nesvezou lanovkou, ale od pátku by je tam měla vyvážet rolba. Takovým způsobem se už starají o zákazníky v mnoha dalších lyžařských střediscích. Opatření to totiž nezakazují.

Potvrdil to i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). "Podle krizových opatření vlády je zakázán provoz lanovek a vleků a toto nařízení se nijak nedotýká vlečení lyžařů za rolbou nebo skútrem, takže to zatím zakázáno není," prohlásil šéf krizového štábu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz