Zahraničí

Na dálnici se srazilo 133 aut, šest mrtvých, desítky zraněných

Osobní auta i náklaďáky rozházené jako krabičky od sirek. Strašlivý karambol zažil ve čtvrtek americký Texas, když se na zledovatělé dálnici srazilo 133 vozidel. Šest lidí nepřežilo, další desítky jsou zraněné.

Tragická nehoda se stala na dálnici poblíž centra Fort Worthu ráno místního času (odpoledne SEČ), informovala americká média.

Ledová bouře přinesla mrznoucí déšť a proměnila silnice v zrcadla. Nabouraných 133 automobilů bylo málem na jedné velké hromadě. Osobáky, dodávky, náklaďáky, obří kamiony s návěsy trčely do všech stran, některé byly na střechách druhých. Jako by je nějaký obr posbíral do hrsti a hodil zpět na silnici.

Související obsah

Desítky lidí se z hromady plechu nemohly dostat ven, hasiči je museli vystříhat. Nepřežilo šest lidí, dalších 65 utrpělo zranění. Tři z nich jsou v kritickém stavu.

Zasahující záchranáři si museli v sanitkách vozit písek a sůl, aby se na místo nehody vůbec dostali.

Související obsah

Ledová bouře přišla díky polárnímu víru, který se dostal přes Kanadu na jih a přinesl mnohem studenější vzduch, než je v těchto končinách obvyklé. V okolí Dallasu se do večera staly zhruba tři stovky nehod. Při srážce osmnácti aut na jiné dálnici zemřel jeden člověk, další nehoda si vyžádala dva mrtvé.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz