Domácí

V Hradci Králové kompletně vyhořel rodinný dům. Škoda jde do milionů

V Hradci Králové kompletně vyhořel rodinný dům. Škoda jde do milionů
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Požár rodinného domu v ulici Náhon v Hradci Králové likvidovali hasiči v sobotu dopoledne. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Při jejich příjezdu už byl celý vnitřek domu v plamenech, škoda je předběžně odhadnuta na dva miliony korun. Rodina se tak během hodiny ocitla bez střechy nad hlavou. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

V ulici Náhon v Hradci Králové v sobotu dopoledne hořel rodinný dům. Podle oznámení, které hasiči dostali v 10:30, šel kouř ze střechy a oken, majitelé našli po návratu z venku už jen zakouřené prostory. Při příjezdu na místo hasiči zjistili, že požár se rozšířil na celý vnitřek rodinného domu, prohořelo také vrchní patro i střecha. O hodinu později byl požár podle hasičů už pod kontrolou, i tak ale dům kompletně vyhořel. Rodina tak přišla o střechu nad hlavou i o většinu svých věcí. Poslední lokální ohniska dohašovaly jednotky ještě po poledni a těsně po 13. hodině byl požár zlikvidován.

Související obsah

Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů. Vyžádal si také součinnost odborníků v oblasti elektro z Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdanče. I přes rychlý zásah jednotek požární ochrany dům kompletně celý vyhořel.

Předběžným odhadem byla škoda vyčíslena na dva miliony korun, bude upřesněna po dalším ohledání místa. Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn. Na místě zůstala na dohlídku místní dobrovolná jednotka z Malšovic

Související obsah

Není to v sobotu ale jediný požár, jehož škody jdou do milionů. V Dolanech na Kladensku zasahovalo devět jednotek u požáru stodoly. Škoda při požáru byla vyčíslena na pět milionů korun. Hodnoty ve stejné výši se podařilo hasičům včasným zásahem uchránit, především na sousedním objektu těsně navazující stavební firmy. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz