Petr Kramný

Odsouzený Kramný opět před soudem! Požaduje obnovu procesu

Před Krajským soudem v Ostravě znovu stane Petr Kramný. Ten požádal o obnovení procesu. Rozhodovat bude opět soudkyně Renata Gilová, jejíž senát uznal Kramného vinným a odsoudil jej v roce 2016 k 28 letům vězení za vraždu manželky a dcery.

Obnovu řízení požaduje Kramný spolu se svou matkou. Informaci TN.cz potvrdila mluvčí soudu Veronika Ralevská. "Mohu potvrdit, že na 17. až 19. března je nařízeno veřejné zasedání, kde se bude rozhodovat o povolení obnovy procesu,“ řekla Ralevská.


Rozhodovat bude znovu soudkyně Renata Gilová. Právě její senát uznal Kramného vinným. Odsouzený si proto poté stěžoval na podjatost a žádal jiný senát. Zabýval se tím také Ústavní soud, Kramný však neuspěl.

Související obsah


Nyní se však věci daly znovu do pohybu a Kramný tak za měsíc stane znovu před Krajským soudem v Ostravě. Podle místopředsedy spolku Šalamoun Václava Peričeviče, který se případem Petra Kramného zabývá, je důvodů k obnově řízení hned několik.


"Nejenže revizní posudek dělal ústav, který k tomu neměl dostatečná oprávnění a byl navíc podepsán lidmi, kteří k tomu neměli příslušné kompetence, klíčovým důvodem je především posudek pana profesora Ivo Šteinera,“ tvrdí Peričevič.


Podle právníka hraje Šteinerův posudek, který je kapacitou v oboru patologie srdce a jediným odborníkem s touto specializací v případu, významnou roli v obnově procesu. "Předtím, než byly důkazy nenávratně zničeny, provedl revizi obou srdíček mrtvých. Přiznal, že znalci obžaloby si pletou základní terminologii,“ doplnil Peričevič.

Související obsah


Zároveň poznamenal, že podle mnoha dalších znalců vražda elektrickým proudem nebyla možná. "Je to stěžejní závěr posudků,“ uzavřel Peričevič.

Podle advokátky Kláry Long Slámové, která byla zmocněnkyní rodiny Moniky Kramné a byla přesvědčena o Kramného vině, má obviněný na obnovu procesu právo. "Ten návrh tam leží už skoro tři roky. Každý odsouzený má právo na podání návrhu na obnovu procesu, pokud si myslí, že má dostatečně silné důkazy, které by vyvrátily ty předchozí,“ tvrdí Long Slámová.


Petr Kramný měl podle obžaloby v roce 2013 na dovolené v Egyptě v jednom z tamních hotelů zavraždit svou dceru a manželku elektrickým proudem. Přestože svou vinu popírá, na základě nepřímých důkazů ho soud poslal za mříže.


Takto vypovídal Kramný o smrti Moniky a Klárky u soudu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz