Zahraničí

Polské skiareály jsou plné. Téměř nikdo tu nemá roušku, stěžuje si Čech

Polské skiareály jsou plné. Téměř nikdo tu nemá roušku, stěžuje si Čech
Zdroj: Jiří Běhal

Polský skiareál Czarna Góra (Černá hora) ve čtvrtek zaplnili lyžaři. Rozestupy však dodržovali prý pouze při sjezdu. Redakci TN.cz situaci na svahu popsal pan Jiří, který skiareál navštívil.

Davy lyžařů se na polské sjezdovky vydaly poté, co tamní vláda přistoupila na dočasné rozvolnění. Na 14 dní, které uplynou 26. února, umožnila skiareálům znovu otevřít. Toho se rozhodl využít také pan Jiří, který do Polska vyrazil za zimními radovánkami. Přístup lyžařů k přetrvávajícím hygienickým opatřením ho prý zaskočil.

"Všechno bylo otevřené, lidé bez roušek, bez respirátorů. Je to tady ve všech okolních skiareálech. Jsou otevřené i hospody, ve kterých nemají roušky ani barmani. Servírují jídlo úplně bez ničeho," popsal dění na Czarne Góře. Mezi návštěvníky bylo prý velké množství Čechů.

Související obsah

Stav na svazích mapují také polská média, která se obávají, aby situace ve skiareálech nevedla k dalšímu zpřísnění. Podle informací portálu radio Zet se sami majitelé lyžařských areálů snaží vyhovět hygienickým a bezpečnostním požadavkům, instalují vstupní brány a koridory a návštěvníky informují o povinných opatřeních.

  

Ti však na rozestupy dbají pouze na sjezdovce a jakmile se sejdou u vleku či kiosku, nařízení jdou stranou. Přestože velká část tamních návštěvníků snaží zakrývat nos a ústa alespoň kusem oblečení, jiní neudělali ani to.

Související obsah

Dodržování odstupů a hygienických pravidel je ale dle polských médií základem pro to, aby tamní vláda prodloužila otevření sjezdovek. Pokud v zemi, kde se koronavirem nakazilo už více než 1,6 milionu lidí, počet nakažených dál poroste, vláda znovu přistoupí k restrikcím.

V Česku nebo například v sousedním Rakousku zůstávají skiareály zavřené. Italská vláda původně plánovala obnovit provoz lyžařských středisek od 15. února, k tomu ale nakonec nedošlo. Tamní ministr zdravotnictví totiž podepsal zákaz amatérského lyžování. Důvodem bylo šíření mutací koronaviru.

Lyžaři v polském skiareálu nedodržují rozestupy ani u kiosků:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz