Domácí

Muž zmizel se sporťáky za miliony. Půjčovna aut vypsala tučnou odměnu

Krádež tří luxusních aut řeší pražská policie. Dvě už se našla a po tom nejdražším z nich, Lamborghini Huracán, se stále pátrá. Půjčovna, které auto zmizelo, za jeho nalezení vypsala tučnou odměnu.

Supersporťák Lamborghini Huracán Evo si půjčil jeden muž od bratislavské firmy v polovině ledna. K tomu i dvě další superauta. Po měsíci je měl vrátit, jenže to se nestalo. Dvě se podařilo firmě už najít.

"Mercedes třídy G, který byl už převedený na další osobu, se nalezl v Praze v Řeporyjích. Audi R8 firma nalezla odstavené v Plzni," přiblížila právní zástupkyně společnosti Lucie Benešová. Po třetím autě, tom nejdražším, jako by se slehla zem. Stejně tak i po muži, který si hned tři vozy vypůjčil.

Související obsah

Poslední poloha Lamborghini byla zaznamenaná minulý pátek v zahrádkářské kolonii v pražských Komořanech. "Případem se zabývají krajští kriminalisté pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu," řekl policejní mluvčí Jan Daněk.

"Firma vypsala na nalezení, respektive za předání relevantních informací, které budou mít za následek nalezení tohoto vozidla, odměnu 500 tisíc korun," informovala Benešová. Pořizovací cena podobného modelu startuje na pěti milionech.

Související obsah

Taková auta je velmi těžké prodat, většinou končí rozebraná na díly. "Každý ten díl je výrobcem označený, takže jinde než na černém trhu se prodat nedá," popsal majitel zážitkové firmy Jan Kubík.

"Spíš si myslím, že se bude jednat o nějaký přímo zakázkový vývoz, o zakázkovou krádež pro nějakého klienta," míní automobilový expert Robert Vacek. Podle odborníků podobná superauta často končí za hranicemi, především ve východních zemích.

kvo, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz