Zahraničí

Británie i nadále úspěšně očkuje, země se chystá rozvolnit opatření

V pondělí se ve Skotsku vrací do lavic žáci prvních tří ročníků základních škol. Jde o první oblast ve Velké Británii, kde úřady návrat dětí k prezenční výuce umožní. Premiér Boris Johnson zároveň v pondělí představí plán rozvolňování pro zbytek země.

Pozornost Britů se bude v pondělí upínat na tiskovou konferenci premiéra Borise Johnsona, který plán na rozvolnění oznámí v 8 hodin večer našeho času. Očekává se, že v první fázi se do škol vrátí děti i v dalších částech Británie. Na konci měsíce by se pak venku mohli potkávat lidé z více domácností.

"Určitě si myslím, že musíme postupovat opatrně, možná si budete pamatovat z minulého roku, že jsme gastronomii plně otevřeli jako jednu z posledních, protože v gastronomii je zjevně vyšší riziko přenosu," uvedl premiér Boris Johnson.

Související obsah

Britská vláda také oznámila, že chce do konce července naočkovat první dávkou vakcíny všechny dospělé. Země už teď v Evropě v očkování vede. První dávku už dostalo téměř 18 milionů lidí.

Zbytek Evropy má zatím s očkováním stále problémy. V Německu proto tamní Červený kříž nabídl pojízdné očkovací centrum v autobusu, které by vakcinaci urychlilo v těžko dosažitelných oblastech.

"Nejbližší očkovací centrum je asi hodinu jízdy, ale je velmi obtížně dosažitelné, zejména pro osoby starší 80 let. Je to téměř celodenní cesta městskou hromadnou dopravou. Lidé jsou za tuto možnost velmi vděční," popsal situaci starosta Dirk Müller.

Anežka Pichrtová, jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz