Domácí

Většinu pošťaček na pobočce skolil covid, nemůže doručovat zásilky

Většinu pošťaček na pobočce skolil covid, nemůže doručovat zásilky
Zdroj: Profimedia

Občané několik lokalit v Praze 6 marně čekají na zásilky. Tamní pobočka pošty už několik dní nedoručuje, protože většina pracovnic se nakazila koronavirem. Městská část varuje, že situace potrvá minimálně týden.

Dejvická pobočka České pošty v Kafkově ulici je kvůli nákaze koronavirem ochromená. Informovala o tom Městská část Praha 6 na svém oficiálním facebookovém účtu.

"Onemocnění během několika málo dní vyřadilo z práce většinu poštovních doručovatelek. V důsledku toho se od pátku nedoručuje v lokalitě Dejvic, Bubenče a části Hanspaulky," píše se v oznámení.


Související obsah

Zaměstnanci se snaží tíživou personální situaci co nejrychleji vyřešit a prosí občany o shovívavost a trpělivost. "Situace bude komplikovaná ještě minimálně celý týden," píše městská část. Na vině by prý měla být britská mutace viru.

Zásilky adresátům sice nikdo nedoručuje, pobočka ale v provozu podle místních nadále pokračuje a funguje normálně.

Není to poprvé, kdy jednu z poboček České pošty zasáhla nákaza koronavirem. V polovině ledna skončili kvůli nakaženému zaměstnanci na poště v Praze 4 v karanténě i jeho kolegové, kteří s ním přišli do kontaktu. Provoz ale zajistili náhradní pracovníci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz