Domácí

Nemocnice jsou plné, krizový štáb řeší převoz pacientů do Německa

Nemocnice jsou plné, krizový štáb řeší převoz pacientů do Německa
Zdroj: Profimedia

Ve středu dopoledne zasedá Ústřední krizový štáb ČR. Zabývat by se měl především převozem českých pacientů do nemocnic v Německu. Následná tisková konference byla zrušena.

Ústřední krizový štáb v čele s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) zasedá ve středu dopoledne, aby projednal vývoj epidemické situace v Česku. Hlavním bodem jednání je především převoz českých pacientů do nemocnic v Německu.

Premiér Andrej Babiš (ANO) v úterý uvedl, že Česká republika má momentálně nabídku devíti lůžek od Saska. Kvůli možnému převozu si telefonoval také s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

Související obsah

Podle náměstka ministra zdravotnictví Vladimíra Černého se kapacity nemocnic blíží v Česku absolutnímu vyčerpání.  "Není to o tom, jestli bude další nárůst, ale o kolik," uvedl náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý. Hrozí podle něj, že kapacity budou brzy vyčerpané. "Česká republika ještě v takové situaci nikdy nebyla," konstatoval.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz