Domácí

Za špatnou ochranu pokuta až 20 tisíc. Policie řekla, jak bude kontrolovat

Policie denně řeší 10 až 11 tisíc kontrol, které se týkají nošení roušek. Lidem, kteří porušují toto vládní opatření hrozí pokuta až ve výši 20 tisíc korun. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara, který byl hostem Snídaně s Novou, ale Policie ČR nehodlá od čtvrtka kontrolovat v ulicích, jestli lidé nosí dostačující ochranu - tedy respirátory FFP2 nebo KN95, případně nanoroušky.

Podle vládního nařízení bude nutné od čtvrtka nosit na většině veřejných míst respirátory FFP2 a KN95. Lidé mohou nosit také nanoroušky a nebo dvě chirurgické roušky na sobě. To je ale podle ministerstva zdravotnictví pouze dočasné řešení. Policisté každý den provádí několik tisíc kontrol, které se týkají nošení ochranných pomůcek. "Denně policie řeší 10 až 11 tisíc kontrol nošení roušek," řekl policejní prezident Jan Švejdar.

Většinu prohřešků se snaží policisté řešit domluvou. Pokutu za nenošení respirátorů a roušek ale může člověk dostat až 20 tisíc korun. Policisté ale od čtvrtka nebudou v ulicích kontrolovat, zda lidé nosí skutečně dostačující ochranu.

Související obsah

"Policie ČR nebude nikomu sundávat roušku. Nebude ji kontrolovat, aby člověka omezovala nebo obtěžovala. Smyslem opatření není rozdat co nejvíc pokut, ale ochránit naše zdraví," dodal Švejdar. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz