Domácí

Kdo bude příštím premiérem? Babišovi už bookmakeři nevěří

Kdo bude příštím premiérem? Babišovi už bookmakeři nevěří
Zdroj: Profimedia

Volby do Poslanecké sněmovny se rychle blíží a už v říjnu by Česká republika mohla mít nového premiéra. Bookmakeři už vypsali kurzy a po dlouhé době není favoritem současný předseda vlády Andrej Babiš (ANO).

Současná koronavirová situace poznamenala volební preference a nespokojenost s vládou roste. Projevilo se i u šancí na Babišovo znovuzvolení premiérem. 

Sázková kancelář Chance na Babiše vypsala kurz 3,00. Větší šanci má podle bookmakerů předseda Pirátů Ivan Bartoš, na jehož zvolení vypsala kancelář kurz 2,10.

Volby jsou u sázkařů tradičně oblíbené. "Na volby, které se mají konat v říjnu, máme už náběry za necelý milion korun," uvedla mluvčí sázkové kanceláře, Markéta Světlíková.

Sázkoví experti vypsali kurzy například také na to, zda současný ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) vydrží ve funkci i přes léto. "Na to, že vydrží Jan Blatný 1. září 2021 na své pozici máme aktuálně v nabídce kurz 2,26. Že ve své funkci k tomuto datu nesetrvá, vidí bookmakeři s kurzem 1,55," uvedla Světlíková.

Související obsah

Lidé si můžou vsadit také například na to, zda Jan Hamáček (ČSSD) zůstane do 1. června nejen předsedou ČSSD, ale také ministrem vnitra.

Ivan Bartoš byl v lednu hostem pořadu Napřímo. Podívejte se:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz