Koronavirus

Covid v pražské ZOO! Pozitivní je gorilí miláček Richard i další zvířata

Covid v pražské ZOO! Pozitivní je gorilí miláček Richard i další zvířata
Zdroj: Mediafax

Nemoc covid-19 se nešíří jen mezi lidmi. S nákazou se nyní potýká hned několik zvířat v pražské ZOO. Oznámil to ředitel zoologické zahrady Miroslav Bobek.

V České republice se rychle šíří nemoc covid-19 a nákaza se nevyhnula ani zvířatům v pražské ZOO. Nemoc tam byla potvrzena u dvou lvů a také u gorilího samce Richarda.

"Testování zvířat prováděné ze vzorků trusu ukázalo, že pozitivní jsou lvi indičtí Jamvan a Suchi a gorilí samec Richard," uvedl ředitel zoologické zahrady Miroslav Bobek.

Zvířata mají podle ředitele zatím velmi mírné příznaky. "U lvů se projevují rýmou, resp. pokašláváním, u Richarda nechutenstvím a únavou," dodal Bobek. 

Související obsah

Zvířata se zřejmě nakazila od chovatelů, protože pro návštěvníky je zahrada již několik měsíců uzavřená. Opatření kvůli koronaviru na zoologickou zahradu mají tvrdý dopad. Přestože dostává finance od města, výpadek příjmů je pro ni citelný. Věrní návštěvníci mají několik možností, jak jí v této době pomoci.

"Pokud byste chtěli zoo podpořit i finančně, máme pro vás Vstupenku na lepší časy platnou až do konce roku 2021," vysvětluje Zoo Praha. Mezi možnostmi pomoci je i sponzoring nebo adopce zvířat či nákup suvenýrů z e-shopu.

Navzdory uzavřeným bránám se život v zahradě nezastavil. V lednu se podařilo odchovat vzácného papouška. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz