Koronavirus

Učitelé se hlásí na očkování! Za první hodinu se registrovaly desítky tisíc

Učitelé se hlásí na očkování! Za první hodinu se registrovaly desítky tisíc
Zdroj: TV Nova

Zaměstnanci škol se od soboty mohou registrovat k očkování. Zájem je podle ministerstva zdravotnictví velký. Za první dvě hodiny se registrovalo přes 50 tisíc z nich.

V sobotu 27. února spustilo ministerstvo registraci k očkování pro pedagogické pracovníky a další zaměstnance škol a školských zařízení.

O očkování učitelé stojí. "Zájem o registrace učitelů na očkování je mimořádný. Za prvních 15 minut je hotových 10 000 registrací," uvedlo ministerstvu na Twitteru Chytré karantény. Po 50 minutách bylo registrováno dokonce 30 tisíc pedagogických zaměstnanců. "V současné době je tempo zhruba 10 zapsaných učitelů za vteřinu," uvedlo ministerstvo kolem 10. hodiny.

Před polednem už bylo registrováno přes 50 tisíc učitelů. "Nejvíce učitelů použilo k přihlášení počítač (78,8%). Necelých 20 procent (19,1%) vyplnilo formulář přes mobil a zbývající využili k přihlášení tablet," dodalo ministerstvo.

Související obsah

Učitelé k registraci potřebují speciální kód, který dostali ředitelé škol. "Vzhledem k vysokému počtu osob budou kódy vydávané na základě daných priorit. Nejprve by ho měli dostat ti starší 55 let a učitelé a nepedagogičtí zaměstnanci škol," uvedla mluvčí ministerstva Barbora Peterová.

Další fáze registrací se spustí v pondělí 1. března, odkdy se můžou přihlásit lidé starší 70 let. Očkovat je už budou moci i jejich praktičtí lékaři. "Zapojení praktických lékařů je krokem, kterým se násobně zvýší počet očkovacích míst a také počet termínů, které bude možné pro očkování využít. Výsledkem tak bude proočkování vyššího počtu osob v kratším čase, než tomu bylo dosud. Spolu s blížícími se dodávkami dalších vakcín jde skutečně o velmi dobrou zprávu, která může představovat řešení současné nepříznivé epidemické situace," dodává ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Související obsah

Jak přesně probíhá registrace ukázal v lednu ministr Blatný. Podívejte se:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz