Domácí

Měly by se zavřít továrny? Hamáček je pro, Havlíček proti! HLASUJTE

Měly by se zavřít továrny? Hamáček je pro, Havlíček proti! HLASUJTE
Zdroj: Profimedia

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a jeho straničtí kolegové z vlády volají po zavření některých odvětví průmyslu, aby se zamezilo šíření koronaviru ve firmách. Proti jsou ale ministři za ANO. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) to odmítá. Jaký je váš názor? V situaci, kdy se zavírají veškeré nepotřebné služby a obchody, školy i školky, měly by továrny a další firmy zůstat v provozu?

Počty nově nakažených v Česku jsou každým dnem alarmující. Každé ráno slyšíme, že přírůstek je opět nejvyšší za poslední měsíce. Školky a školy se budou kompletně zavírat. Od pondělí je omezen pohyb lidí – mohou jen v rámci svého okresu. S patřičným potvrzením pak výjimečně i mimo něj, to už ale bude kontrolovat policie, a dokonce i armáda.

Formuláře potřebné k cestování najdete zde.

Ministr vnitra Hamáček a jeho kolegyně z ministerstva práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhují, že by se měly zavřít některé podniky. "Než začne povinné testování ve firmách, měli bychom omezit i průmysl. Jsme v kritické situaci, na jipkách dochází lůžka i personál. Ve vládě je nás už šest s tímto názorem," napsala na Twitter Maláčová už v pátek.

A také prosila o hlasy ke schválení tohoto návrhu. "Potřebujeme další dva hlasy!!" přidala ministryně pod naléhavou žádost i dva vykřičníky.

Související obsah

I Hamáček by rád uzavřel některé podniky, zároveň jim ale slibuje odpovídající kompenzace. "Předsednictvo ČSSD pověřilo ministry za ČSSD, aby na vládě navrhli uzavření průmyslových podniků, které nejsou klíčové pro chod státu, a to nejméně na dobu zavedení povinného testování zaměstnanců s plnou kompenzací výdělků i nákladů," navrhuje ministr vnitra.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) ale nechce o ničem takovém ani slyšet. "Je nesmysl, abychom zavírali podniky, když chceme, aby se nich vytvořila testovací centra," uvedl pro novinky.cz.

A jaký je váš názor? Měly by se některé "méně důležité" podniky kvůli šíření koronaviru na dobu lockdownu zavřít? Hlasujte v naší anketě!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz