Koronavirus

Vláda zavírá většinu obchodů a služeb. Některé ale dostaly výjimku. PŘEHLED

Vláda zavírá většinu obchodů a služeb. Některé ale dostaly výjimku. PŘEHLED
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Vláda v rámci zpřísnění pravidel opět zavírá většinu obchodů. Některé přitom fungovaly jen pár týdnů. Přinášíme přehled obchodů, které dostaly výjimku a mohou fungovat i příští týden.

Zatímco ještě minulý týden se obchodníci těšili na to, že v pondělí 22. února otevřou, tak teď je všechno jinak. Většina obchodů a služeb se naopak uzavře. 

Veřejnost tak od pondělí 1. března už nemůže navštívit provozovny jako jsou prádelny a čistírny, autoservisy a prodejny náhradních dílů, prodejny textilního materiálu a textilní galanterie, zámečnictví, papírnictví či prodejny se zbraněmi a střelivem. Zavřít budou opět muset i prodejny dětského oblečení a obuvi a například provoz automyček bude možný jen bez obsluhy.

Související obsah

"Omezen bude opět také provoz poskytovatelů lázeňské léčebně rehabilitační péče tak, že lze poskytovat výlučně lázeňskou léčebně rehabilitační péči, která je alespoň částečně hrazena z veřejného zdravotního pojištění," uvedlo ministerstvo zdravotnictví.

Otevřeny tak zůstanou jen prodejny potravin, lékárny, drogerie, optiky, trafiky, květinářství, zverimexy nebo prodejny věcí pro zvířata. Ze služeb budou moci fungovat čerpací stanice, výdejny zboží objednaných z e-shopů, myčky aut bez obsluhy nebo servisy telefonů a počítačů. Podrobný seznam všech výjimek naleznete ve vládním usnesení

Na dotaz, proč zůstanou otevřená například květinářství, odpověděl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), že je to z pietních důvodů.

Související obsah

Na sociálních sítích už se lidé proti uzavření obchodů bouří. Stěžují si hlavně rodiče malých dětí. "Strašně by mě zajímalo, proč je povolen chlast, ale dětské hračky jsou přetáhnuté páskou," zlobí se například Marek. 

Asi nejvíce ale veřejnost rozčílilo, že vláda nechala otevřené velké továrny. "Do fabriky musím, ale na vycházku můžu jen před barák," stěžuje si například Saša. 

O výjimkách promluvil na tiskové konferenci ministr průmyslu a obchodu. Poslechněte si jeho slova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz