Koronavirus

Znovu se zavírá většina obchodů! "Je to hřebíček do rakve," zní kritika

Od pondělí se na tři týdny zavřou papírnictví, prodejny dětského oblečení a obuvi, galanterie nebo prodejny zbraní a střeliva. Tento sortiment nebudou smět opět prodávat ani supermarkety. Neděli proto lidé využili k vyřízení toho nejnutnějšího.

Spousta lidí chce podle všeho trávit lockdown vyjížďkami na kole. V servisech se pracovníci nezastavili. "Lidé dohánějí resty, stále chodí, volají, snaží se na poslední chvíli to kolo doladit, aby bylo připravené, ať už na přicházející jaro, nebo pro dopravu do práce,“ popsal Stanislav Bříza z cykloservisu.


Napilno měli i v obchodech s dětským oblečením. "Udělalo se hezky, začíná pomalu jaro, a to je takový důležitý impuls. Oblečení se po zimě mění za úplně jiné,“ řekl spolumajitel Skibi Kids Lukáš Princ.

Související obsah


Vybraný sortiment nebudou moct znovu prodávat ani hypermarkety a supermarkety, regály s tímto zbožím budou muset oddělit páskou. "Jedná se o kompletní sortiment oblečení, papírnictví, hračky, elektroniky, dále zahradnický sortiment a knihy,“ sdělil mluvčí Tesca Václav Koukolíček.


Pro mnoho prodejen znamená další uzavření problémy především s objednaným zbožím a plnými sklady například neprodaného oblečení. "To rozhodnutí vlády je pro řadu z nich poslední hřebíček do rakve, protože pořád mají plné sklady zimních kolekcí, už to nemají, jak vyprodat. A když tu kolekci neprodají, tak nemají za co nakoupit tu jarní a letní,“ doplnil prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza.


Omezí se i provoz autoservisů. I když budou otevřené, zákazníci nebudou smět do vnitřních prostor.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz