Koronavirus

Maláčová jásá! Vláda schválila 100% nemocenskou pro lidi v karanténě

Maláčová jásá! Vláda schválila 100% nemocenskou pro lidi v karanténě
Zdroj: Profimedia

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) představila nová opatření, která v pondělí navrhla na jednání vlády. Chce výrazně posílit práci z domova či omezit počet zaměstnanců na pracovišti. Navrhla také 100% nemocenskou pro lidi v karanténě, kterou už vláda schválila.

Jana Maláčová v pondělí navrhovala zvýšený příspěvek pro lidi v karanténě, takzvanou izolačku. Ta měla být 500 korun na den. Nakonec vláda schválila 100% nemocenskou. "Právě jsme na vládě schválili 100% nemocenskou pro všechny, kteří musejí zůstat doma v karanténě nebo izolaci kvůli infekčnímu onemocnění. A to na měsíce březen a duben. Zítra návrh projedná Sněmovna, ve středu Senát," řekla Maláčová.

Zdá se, že zaměstnance čekají i další výraznější změny. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová představila vládě několik návrhů, které zasáhnou do života zaměstnanců. Chce například výrazné posílit home office tím, že by omezila počet zaměstnanců v kancelářích podobně, jako je omezen počet zákazníků na plochu v obchodech. Momentálně platí, že jeden člověk musí mít prostor 15 metrů čtverečních.

Související obsah

Maláčová je také pro dočasné omezení provozu v oblasti průmyslu. "V průmyslu pracuje 40 procent všech zaměstnanců. Pokud ode dneška radikálně omezujeme mobilitu ve všech oblastech života, nemůžeme z toho průmysl vynechat," sdělila Maláčová v Radiožurnálu. Změny by se neměly dotknout klíčových odvětví průmyslu jako je výroba potravin, výroba léků, energetika, vodárenství atd.


Ministryně Maláčová chce výrazně omezit průmysl do doby, než se začne povinně testovat. "Mám strach, že za 3 týdny zjistíme, že současná omezení nezabrala. Musíme odlehčit nemocnice," dodala ministryně. Podle ní je také žádoucí více kontrolovat lidi v karanténě.

Jana Maláčová také odpovídala na dotazy v pondělní Snídani s Novou. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz