Domácí

Policisté při kontrolách nikoho nešetřili! Bez váhání si stopli i rozjetý autobus

Kontroly se při cestování z okresu do okresu netýkají jen osobních aut, ale policisté v pražské Zbraslavi si v pondělí došlápli i na pasažéry autobusů. Celý zásah trval jen pár minut. Muži zákona si bleskově rozebrali cestující a zkontrolovali jejich prohlášení nebo adresy.

Co místo, to jiný přístup policistů. Na silnici číslo 102 z pražské Zbraslavi směr Davle se kontrole dokumentů v pondělí dopoledne nevyhnul téměř žádný cestující. Hlídky zastavovaly jeden osobní automobil za druhým a posvítily si i na autobusy. 

 

"Byla jsem na to připravená, takže mi to nepříjemné nebylo. Dalo se to předpokládat, ta čísla jsou pořád vysoká, ale musíme to nějak zvládnout," okomentovala příchod policistů žena středního věku. 

 

Kontroly byly začátkem týdne benevolentní:

 

Související obsah

 

Cestující u sebe museli mít čestné prohlášení nebo průkaz totožnosti s místem bydliště. A pokud policistům nepředložili ani jeden doklad a nedokázali zdůvodnit účel cesty, museli autobus opustit. 

 

"Měla jsem jenom občanku, protože jsem byla u doktora, ale policisté byli moc milí a vysvětlili mi, co mám teď s sebou vozit za doklady," popsala jedna z cestujících v autobusu číslo 390 do Neveklova.

 

Související obsah

 

Nikdo z pasažérů se nevzpíral ani neprotestoval narozdíl od kontrol, které provádějí v hromadné dopravě revizoři. Každý den by ale podobnou přepadovku jako z filmu zažívat nechtěli.

 

Policistům bude v dalších dnech pomáhat i armáda: 

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz