Domácí

Policisté při kontrolách nikoho nešetřili! Bez váhání si stopli i rozjetý autobus

Kontroly se při cestování z okresu do okresu netýkají jen osobních aut, ale policisté v pražské Zbraslavi si v pondělí došlápli i na pasažéry autobusů. Celý zásah trval jen pár minut. Muži zákona si bleskově rozebrali cestující a zkontrolovali jejich prohlášení nebo adresy.

Co místo, to jiný přístup policistů. Na silnici číslo 102 z pražské Zbraslavi směr Davle se kontrole dokumentů v pondělí dopoledne nevyhnul téměř žádný cestující. Hlídky zastavovaly jeden osobní automobil za druhým a posvítily si i na autobusy. 

 

"Byla jsem na to připravená, takže mi to nepříjemné nebylo. Dalo se to předpokládat, ta čísla jsou pořád vysoká, ale musíme to nějak zvládnout," okomentovala příchod policistů žena středního věku. 

 

Kontroly byly začátkem týdne benevolentní:

 

Související obsah

 

Cestující u sebe museli mít čestné prohlášení nebo průkaz totožnosti s místem bydliště. A pokud policistům nepředložili ani jeden doklad a nedokázali zdůvodnit účel cesty, museli autobus opustit. 

 

"Měla jsem jenom občanku, protože jsem byla u doktora, ale policisté byli moc milí a vysvětlili mi, co mám teď s sebou vozit za doklady," popsala jedna z cestujících v autobusu číslo 390 do Neveklova.

 

Související obsah

 

Nikdo z pasažérů se nevzpíral ani neprotestoval narozdíl od kontrol, které provádějí v hromadné dopravě revizoři. Každý den by ale podobnou přepadovku jako z filmu zažívat nechtěli.

 

Policistům bude v dalších dnech pomáhat i armáda: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz