Domácí

Stovky lidí měly smůlu. Policie jim zabránila jet do jiného okresu

Pondělí, první den platnosti nařízení o omezení pohybu lidí v ČR přineslo zjištění, že necelá tři procenta řidičů se pokoušela nelegálně cestovat do jiného okresu.

Police zkontrolovala v pondělí 1. března 53 000 vozidel, která překračovala hranice jednotlivých okresů, což nové nařízení státu dovoluje jen v přesně daných případech. Při zjišťování důvodu cest se ukázalo, že 1527 motoristů tato pravidla nesplňovalo.

"Byli jsme nuceni odepřít jim vstup do jiného okresu," uvedli představitelé policie. Většina motoristů ale byla schopna na místě doložit, že jedou například do práce nebo k lékaři, případně cestují z jiného, státem povoleného důvodu.

"Setkávali jsme se s pochopením a vstřícností. Všem za to děkujeme," komentovali policisté první den tvrdého lockdownu v ČR. Omezení cest na celém územní ČR platí od 1. března a má platit po dobu tří týdnů.

Jak v pondělí kontroly probíhaly, si připomeňte v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz