Domácí

Marod Václav Klaus. Jak prezident aktuálně bojuje s koronavirem?

Marod Václav Klaus. Jak prezident aktuálně bojuje s koronavirem?
Zdroj: Profimedia

Je to přesně týden, co lékaři bývalému prezidentovi Václavu Klausovi diagnostikovali covid-19. O víkendu zveřejnil jeho syn Václav Klaus ml. informace na sociální sítě o tom, že jeho otec má mírný průběh onemocnění.

Jeden z největších odpůrců nošení roušek a očkování Václav Klaus starší má koronavirus. Tato zpráva minulý týden obletěla Česko. I když Klaus patří k rizikové skupině, jeho stav nevyžadoval hospitalizaci, měl pouze lehké příznaky.

"Pan prezident byl včera na kontrole u svého ošetřujícího lékaře. Podle všech ukazatelů se zdá, že se ta jeho nemoc chýlí ke konci a cítí se docela dobře," řekl v úterý TN.cz mluvčí Institutu VK Petr Macinka. Zdá se tedy, že je Václav Klaus už z nejhoršího venku.

Exprezident si minulý týden zašel na testy do Ústřední vojenské nemocnice, jelikož mu nebylo dobře. Testy prokázaly, že je pozitivní na koronavirus. Ještě v ten den vzniklo video z jeho online přednášky, na kterém bylo vidět, že bývalou hlavu státu trápí rýma a kašel. Během hodiny a čtvrt několikrát zakašlal a párkrát se vysmrkal, působil také unaveně.

Související obsah


Klaus se po celou dobu léčil v domácích podmínkách a evidentně byl na své onemocnění sám. Jeho manželka Livia Klausová si totiž podle informací Blesku sbalila kufry a odjela na chalupu v jižních Čechách. Svého manžela opustila, aby nebyli ve společné domácnosti. Bývalé první dámě totiž vyšel test na koronavirus negativní.

Kašel, rýma, únava: Klaus prokašlal jednu z posledních přednášek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz