Domácí

Chtěli mě zastřelit, řekl Babiš. Policie má podezřelého, hrozí mu osm let

Chtěli mě zastřelit, řekl Babiš. Policie má podezřelého, hrozí mu osm let
Zdroj: Profimedia

Policie obvinila z vydírání muže, který měl podle slov premiéra Andreje Babiše (ANO) vyhrožovat jemu a jeho rodině zastřelením. Na podezřelého byl vydán evropský zatykač. V případě uznání viny mu hrozí až osm let za mřížemi.

Policie obvinila z vydírání muže, který měl vyhrožovat premiéru Andreji Babišovi a jeho rodině zastřelením. "Osoba je obviněna ze zločinu vydírání," uvedl pro deník Aktuálně.cz Jan Lelek, vedoucí Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1.

Na muže byl vydán evropský zatykač a dopaden byl ve Španělsku. Od minulého čtvrtka už je v cele předběžného zadržení v České republice. "Dotyčná osoba byla vydána ze Španělska na základě evropského zatýkacího rozkazu," dodal Lelek.

Související obsah

V lednu se na sociálních sítích objevily fotografie, které zachycovaly premiérovu ženu Moniku Babišovou v Dubaji. Babiš ji podle svých slov do zahraničí poslal z obavy o její život.


Premiér však s odhalením její cesty přišel až teď. "Policie mi 8. ledna řekla, že je člověk, který chce zastřelit moji rodinu,“ nechal se slyšet v neděli Babiš v pořadu CNN Prima News. Zároveň poznamenal, že v ohrožení byl i on sám. "Zastřelit chtěli i mě,“ řekl. V případě uznání viny hrozí podezřelému dva až osm let za mřížemi.


Babiš k novým opatřením v boji proti koronaviru. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz