Domácí

Jihlava staví novou cyklostezku. Vede nám přes zahrady, stěžují si lidé

V Jihlavě začali stavět cyklostezku, jenže s ní nesouhlasí majitelé okolních pozemků. Nikdo s nimi údajně nic neřešil, a to i přesto, že cyklostezka povede přes jejich, do této doby oplocené, zahrady. Pozemky pod nimi totiž částečně patří právě městu.

Podél plotu u zahrad v Jihlavě by měla vést cyklostezka. Majitel pozemku Jan Kružík televizi Nova ukázal pokácenou švestku přímo na zahradě a plot starý 80 let.

Problém je v tom, že historické mapy nejsou přesné a podle katastru část oplocených pozemků patří městu Jihlava, které tudy chce vést novou cyklostezku. "Ty zahrádky zasahují na pozemky města," konstatoval náměstek primátora Jihlavy Petr Ryška (ODS).

Někteří majitelé pozemků se ale prý o výstavbě dozvěděli teprve poté, co jim na zahrádkách začali dělníci kácet stromy a kolíkovat budovanou cyklostezku. "Nikdo o tom nevěděl," postěžoval si Kružík.

Související obsah

"Neměli jsme možnost se k tomu vyjádřit. To přece není normální, jaká je komunikace mezi radnicí a námi obyvateli, kteří jsou postiženi," posteskl si další z majitelů zahrad Karel Toufar. "Nás ta vzniklá situace mrzí," vzkázal lidem náměstek primátora.

Místní se stavbou cyklostezky nesouhlasí, jednání s městem je v plánu na příští týden. Jak vše dopadne, se teprve uvidí. Ani jedna ze stran ale zatím ze svých pozic nechce couvnout. Podle plánů by cyklostezka za 30 miliónů korun měla být hotova příští rok v létě.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz