Vaříme s Romanem

Vaříme s Romanem: Jak na vejce Benedikt, prozradil MasterChef 2020

Vaříme s Romanem: Jak na vejce Benedikt, prozradil MasterChef 2020
Zdroj: Nova.cz

Soutěžící pořadu MasterChef Česko velmi často trápila vejce Benedikt. Jsou opravdu tak složitá, nebo je to něco, co zvládne doma každý? Recept na ně v páteční Snídani s Novou prozradil Roman Staša.

Roman Staša, MasterChef 2020, vaří každý pátek ve Snídani s Novou. Snaží se divákům představovat jednoduché recepty, které podle něj zvládne každý. Patří do nich i vejce Benedikt, která často trápila i soutěžící MasterChefa?

Základem tohoto receptu jsou správně uvařená zastřená vejce a holandská omáčka z vaječných žloutků. "Když děláte zastřené vejce, tak ta voda nesmí moc bublat," tak zní první rada Romana. Co ale musíte udělat, aby vejce bylo udělané správně, zjistíte zde.

Související obsah

Podle Romana to není náročný recept. "Spousta lidí si myslí, že je hodně složité udělat holandskou omáčku nebo zastřené vejce," říká Roman. "Ale já si nemyslím, že musíš být nějaký skvělý kuchař, aby se to povedlo. Je to jenom o cviku, nic víc," dodává.

Zapomnětlivý Roman zatím drží tradici, že si každý týden do Snídaně s Novou něco zapomene přinést. Tentokrát to byla naběračka, ale Roman si ví vždy rady, takže to zvládl i bez ní. Trocha improvizace jen připomíná jeho působení v soutěži MasterChef Česko.

Související obsah

K vejcím Benedikt patří také holandská omáčka, ke které je potřeba vodní lázeň. Hlavní ingrediencí jsou opět vejce. "Když se ta omáčka převaří, tak vzniknou jednoduše vařená vejce, které si člověk také může dát," vtipkuje Roman. V čem spočívá úspěch holandské omáčky, najdete ve videu zde.

Hlavní ale je, že holandská omáčka se musí servírovat a jíst hned, protože jinak se srazí. Což se bohužel stalo i Romanovi, protože ji musel vařit a servírovat s větším časovým rozptylem. Náladu mu to ale nezkazilo a výsledek byl i tak vynikající.

TN LIVE
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Vaříme s Romanem

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz