Domácí

Noční lov platil jen jeden den. Vláda ho rybářům znovu zakázala

Noční lov platil jen jeden den. Vláda ho rybářům znovu zakázala
Zdroj: Thinkstockphotos

Ministerstvo zemědělství ve čtvrtek informovalo, že rybáři i myslivci mohou lovit i přes zákaz nočního vycházení. Netrvalo to však ani 24 hodin a všechno je jinak. Už v pátek totiž ministerstvo výjimku zrušilo. Rybáři tak mohou chytat ryby pouze přes den a v katastru své obce.

"Rybaření je vyňato i ze zákazu nočního volného pohybu osob, výkon rybářského práva je tedy možný i v době mezi 21.00 a 4.59. Zároveň není omezen výkon funkce rybářské stráže,“ uvedlo ve čtvrtek ministerstvo zemědělství.


Rybáři si ale nočního lovu mohli užít pouze den. Ministerstvo se totiž rozhodlo výjimku zrušit. Ti tak musí dodržovat opatření jako ostatní. Lovit navíc mohou pouze v katastru své obce. "Individuální lov ryb na udici v rybářských revírech je povolen pouze na území katastru obce v místě trvalého pobytu či bydliště sportovního rybáře v době od 5:00 do 20:59 hod," píše ministerstvo zemědělství.

Související obsah


Ministerstvo zároveň dodává, že výkon rybářského práva v rybářských revírech jako například zarybňování, hospodářská činnost na revírech a další činnosti, které nelze odložit, omezeny nejsou.


Společně s rybáři dostali ve čtvrtek výjimku také myslivci, těch se ale nový zákaz netýká. "Výkon práva myslivosti není kromě společného lovu zvěře omezen, a to jak z důvodu zabránění šíření nebezpečných nemocí, tak z důvodu předcházení škodám způsobených zvěří v lesích a zemědělství a rovněž z důvodu zabránění strádání zvěře," stojí dále v oznámení.


Rybář ulovil přes metr velkého kapra, neodradil ho ani sníh a mráz. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN LIVE
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz