Koronavirus

První víkend se zákazem opustit okres. Dopravci ruší některé spoje

Čeká nás první víkend, kdy bez vážných důvodů nemůžeme překročit hranice okresu. Podle policistů byli doteď lidé vzorní a pravidla dodržovali, a to třeba i ve vlacích nebo autobusech. Cestujících ale jezdí méně a dopravci ruší některé spoje.

V pátek odpoledne bývá na nádraží na pražské Florenci většinou frmol. Tentokrát ale zelo prázdnotou a autobusů tam projelo jen několik.

"Teď jezdíme akorát od pátku do neděle. Přes týden je to určitě slabší," řekl televizi Nova jeden z řidičů.Cestujících jezdí méně a dopravci ruší další a další spoje. "Aktuálně jezdí našimi spoji v průměru asi 40 procent cestujících v porovnání s běžným stavem bez pandemie. Proto dojde v následujících dnech k mírnému omezení vybraných spojů," uvedla mluvčí Českých drah Gabriela Novotná.

Související obsah

"Víkendové autobusy nevyjedou už od této soboty na řadě dálkových linek, konkrétně třeba z hlavního města směr Krkonoše nebo Jizerské hory. V regionální dopravě jsou omezeny některé víkendové spoje na Mladoboleslavsku," upozornil Jan Holub, mluvčí dopravce Arriva.

Lidem, kteří jsou na hromadnou dopravu odkázaní, se rušení spojů nelíbí. "Trefit se do toho časově je teď těžší," stěžoval si cestující.

"Fungujeme v omezeném provozu už od podzimu minulého roku. V tomto týdnu se nechystáme spoje nadále omezovat, nicméně sledujeme poptávku, ta za poslední týden klesla," řekla mluvčí FlixBusu Martina Cmielová.

Policisté pokračují s namátkovými kontrolami. A to nejen na silnicích, ale i na autobusových či vlakových nádražích.

Související obsah

"Policisté kontrolují jak osobní vozidla, tak také autobusy nebo vlaky. Kontroly jsou samozřejmě prováděny jak na ulicích, tak v prostředcích hromadné dopravy," potvrdil mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

"Cestující upozorňujeme na ty náležitosti, které musí splňovat pro cestování mezi okresy, máme to na stránkách nebo na jízdenkách, které si cestující tisknou," uvedl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

Od pondělí někteří větší dopravci přecházejí na prázdninové jízdní řády. Provozovatelé dopravních linek proto doporučují si před začátkem cesty ověřit obvyklá spojení například na internetových stránkách.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz