Domácí

Tvrdý lockdown tu může být i půl roku. Ekonomika to vydrží, řekla Schillerová

Tvrdý lockdown tu může být i půl roku. Ekonomika to vydrží, řekla Schillerová
Zdroj: TV Nova

Český rozpočet by tvrdý lockdown, který nyní v Česku panuje, podle ministryně financi Aleny Schillerové (za ANO) vydržel až do poloviny roku. Není tedy jasné, jestli se bude podle původního plánu na konci března rozvolňovat.

"Tvrdý lockdown jsem schopní vydržet při našem stanovém rozpočtu a deficitu do poloviny roku," řekla Alena Schillerová v diskusním pořadu Partie na TV Prima. Zároveň uvedla, že není jisté, zda se bude za dva týdny rozvolňovat.


Rozvolnění je podle Schillerové závislé hlavně na číslech obsazenosti nemocnic. Tato čísla zase závisí na míře kolektivní imunity a proočkovanosti. "Nemůžeme dovolit, aby padlo naše zdravotnictví. Není tak možné říct přesné datum rozvolnění," dodala Schillerová.

Související obsah


Ministryně financí hovořila také o slíbených odměnách pro zdravotníky - dostat by je měli podle jejich slov v květnu. Na odměny zdravotníků půjde 12,2 miliardy korun. V pondělí by to měla projednat vláda.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahují u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Mělo by se jednat o tramvaj č. 8. Podle aktuálních informací je na místě jeden zraněný muž," uvedla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je muž 41 let, uvedla mluvčí záchranářů Jana Poštová. Pravděpodobně jde o řidiče osobního auta. Hasiči už na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz