Domácí

Tvrdý lockdown tu může být i půl roku. Ekonomika to vydrží, řekla Schillerová

Tvrdý lockdown tu může být i půl roku. Ekonomika to vydrží, řekla Schillerová
Zdroj: TV Nova

Český rozpočet by tvrdý lockdown, který nyní v Česku panuje, podle ministryně financi Aleny Schillerové (za ANO) vydržel až do poloviny roku. Není tedy jasné, jestli se bude podle původního plánu na konci března rozvolňovat.

"Tvrdý lockdown jsem schopní vydržet při našem stanovém rozpočtu a deficitu do poloviny roku," řekla Alena Schillerová v diskusním pořadu Partie na TV Prima. Zároveň uvedla, že není jisté, zda se bude za dva týdny rozvolňovat.


Rozvolnění je podle Schillerové závislé hlavně na číslech obsazenosti nemocnic. Tato čísla zase závisí na míře kolektivní imunity a proočkovanosti. "Nemůžeme dovolit, aby padlo naše zdravotnictví. Není tak možné říct přesné datum rozvolnění," dodala Schillerová.

Související obsah


Ministryně financí hovořila také o slíbených odměnách pro zdravotníky - dostat by je měli podle jejich slov v květnu. Na odměny zdravotníků půjde 12,2 miliardy korun. V pondělí by to měla projednat vláda.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz