Domácí

Města ve velkém začala plošně desinfikovat dětská hřiště

Města, která nechala dětská hřiště otevřená, začínají s jejich plošnou dezinfekcí. To je případ i Karlových Varů se zhruba pěti desítkami hřišť a parků.

V pondělí ráno do města vyjely pracovní čety karlovarské Správy lázeňských parků. Dezinfikovaly se jednotlivé atrakce. Od houpaček, prolézaček až po skluzavky.

"Samozřejmě jsme vybírali přípravek, který je vhodný na dětská hřiště. Ke zvířatům a mezi lidi. Aby se nestalo, že bychom mohli někoho přiotrávit," řekl Miroslav Kučera, ředitel Správy lázeňských parků v Karlových Varech.

Ostřikovače s chemikálií mají v průběhu týdne vystřídat parní čističe. Přestože vláda doporučila dětská hřiště uzavřít, Karlovy Vary se rozhodly nechat je otevřená. Magistrát tak chtěl rodičům s dětmi vyjít vstříc. 

Související obsah

"Necháváme rozhodnutí na rodičích. Hřiště necháváme přístupná. Apelujeme na rodiče, aby dodržovali ty rozestupy. Roušky či respirátory. A ten vzájemný respekt vůči sobě," řekla Helena Kyselá, mluvčí Magistrátu v Karlových Varech. Touto cestou se rozhodl jít i sousední Sokolov. Cheb naopak hřiště uzavřel, přestože v okrese počty nakažených klesají.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz