Domácí

Párty VIP byla v jeho hotelu, Benda ale pokutu od hygieny nedostane

Párty VIP byla v jeho hotelu, Benda ale pokutu od hygieny nedostane
Zdroj: Profimedia

Severočeští hygienici uzavřeli pokutování hostů velké narozeninové párty, která se na konci ledna konala v teplickém hotelu vlivného podnikatele Petra Bendy. On sám se nakonec sankci vyhnul, pro její uložení prý nebylo dost důkazů.

"Dostali jsme od policie podnět, zda zákon neporušila i právnická osoba, bohužel jsme ale neměli dostatek důkazů, abychom jí mohli uložit sankci. V tuto chvíli už tedy z naší strany majiteli hotelu ani dalším účastníkům večírku žádná pokuta nehrozí,“ uvedla pro MF Dnes krajská hygienička Lenka Šimůnková.

Maximální pokuty ve výši deseti tisíc tak nakonec "vyfasovali" jen tři lidé - šéf Národní sportovní agentury a bývalý hokejový brankář Milan Hnilička, bývalý hokejista a člen Rady ČT Jiří Šlégr a Vlastimil Dvořák mladší, který je členem Bendovy rodiny.

Všichni byli pokutováni za to, že neměli ve vnitřních prostorách budovy nasazenou ochranu dýchacích cest, píše deník. A všichni tři podle Šimůnkové už sumu uhradili.

Související obsah

Nepovolené narozeninové oslavy vlivného severočeského podnikatele se ale účastnily i další známé tváře - například expremiér Jiří Paroubek nebo ředitel liberecké policie Vladislav Husák. Ten kvůli tomu přišel o místo.

Hostům večírku ovšem hrozí za porušování vládních nařízení další postih - podněty na 17 lidí totiž stále řeší teplický magistrát. A ten může uložit pokutu až do výše dvaceti tisíc.

Milan Hnilička kvůli večírku složil mandát poslance. Více v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz