Koronavirus

Kvůli covidu se lidé vyhýbají vlakům! Dráhy přišly loni o třetinu cestujících

Kvůli covidu se lidé vyhýbají vlakům! Dráhy přišly loni o třetinu cestujících
Zdroj: Profimedia

České dráhy (ČD) v minulých letech zaznamenaly dlouhodobý nárůst cestujících. Ten se ale v posledním roce vlivem koronaviru propadl zhruba o jednu třetinu.

České dráhy v loňském roce zaznamenaly historické minimum počtu přepravených lidí. Stalo se tak hned za první vlny koronaviru.

"Kvůli pandemii nemoci covid-19 loni nastoupilo do našich vlaků o 64 milionů lidí méně než v předchozím roce, což představuje propad o zhruba 35 %," vyjádřil se Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro obchod.

Související obsah


Zásadní rozdíl také nastal v mezinárodní dopravě, která zaznamenala výrazný poklesu. V těchto spojích klesl počet zákazníků meziročně dokonce o 66 %. Loni přes hranice republiky cestovalo 1,9 milionu lidí, o rok dříve to bylo 5,5 milionu.


"Méně zákazníků a kratší cestovní vzdálenosti se promítly do příjmů. Kvůli koronaviru jsme v dálkové a regionální dopravě loni přišli o více než 4 miliardy korun na tržbách. Ani letos nebude situace o mnoho lepší. V prvním týdnu zatím nejtvrdších protiepidemických opatření evidujeme jen 30 % cestujících oproti roku 2019," doplnil generální ředitel ČD Ivan Bednárik.

Kvůli pandemii koronaviru se loni v říjnu rušila dálková vlaková spojení. Podívejte se na reportáž TV Nova:


 

ak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz