Domácí

Odběrná místa jsou narvaná. Lidé na volný termín čekají i dva týdny

Kvůli povinnému testování zaměstnanců firem na covid-19 se čím dál tím víc protahují čekací doby na odběrných místech. Zlínská nemocnice Tomáše Bati už kvůli tomu prodloužila pracovní dobu. Ani to ale nestačí.

Ještě nedávno se dalo najít volné místo na antigenní testování v mnoha nemocnicích třeba hned na další den. To už ale neplatí, například zlínská nemocnice má beznadějně obsazeno na dva týdny dopředu.

"Prodloužili jsme proto provozní dobu odběrového místa až do odpoledních a večerních hodin a přidali jsme i víkendové termíny," říká mluvčí nemocnice Egon Havrlant. Odběrné místo ve Zlíně u krajské nemocnice je tak v provozu od sedmé ráno až do devatenácté hodiny.

A je možné, že se tu směny budou brzy znovu posilovat. "Denně provedeme více než tři sta antigenních testů a více než čtyři sta PCR odběrů," vypočítává Havrlant.

Související obsah

Zlínský kraj na tom byl v posledních týdnech s počty hospitalizovaných poměrně dobře. Teď se ale kapacity znovu zaplňují. Nápor zájemců o antigenní testy hlásí i další nemocnice.

"Jedná se o průmyslové podniky, o školy a vědecká pracoviště nebo taky o úřady. Všichni ti zaměstnavatelé potřebují testování pro své zaměstnance," uvádí Radka Miloševská, mluvčí nemocnice Agel v Ostravě-Vítkovicích.

Lidé bez negativního testu by už od tohoto pátku neměli na pracovišti být vůbec.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz