Domácí

Odběrná místa jsou narvaná. Lidé na volný termín čekají i dva týdny

Kvůli povinnému testování zaměstnanců firem na covid-19 se čím dál tím víc protahují čekací doby na odběrných místech. Zlínská nemocnice Tomáše Bati už kvůli tomu prodloužila pracovní dobu. Ani to ale nestačí.

Ještě nedávno se dalo najít volné místo na antigenní testování v mnoha nemocnicích třeba hned na další den. To už ale neplatí, například zlínská nemocnice má beznadějně obsazeno na dva týdny dopředu.

"Prodloužili jsme proto provozní dobu odběrového místa až do odpoledních a večerních hodin a přidali jsme i víkendové termíny," říká mluvčí nemocnice Egon Havrlant. Odběrné místo ve Zlíně u krajské nemocnice je tak v provozu od sedmé ráno až do devatenácté hodiny.

A je možné, že se tu směny budou brzy znovu posilovat. "Denně provedeme více než tři sta antigenních testů a více než čtyři sta PCR odběrů," vypočítává Havrlant.

Související obsah

Zlínský kraj na tom byl v posledních týdnech s počty hospitalizovaných poměrně dobře. Teď se ale kapacity znovu zaplňují. Nápor zájemců o antigenní testy hlásí i další nemocnice.

"Jedná se o průmyslové podniky, o školy a vědecká pracoviště nebo taky o úřady. Všichni ti zaměstnavatelé potřebují testování pro své zaměstnance," uvádí Radka Miloševská, mluvčí nemocnice Agel v Ostravě-Vítkovicích.

Lidé bez negativního testu by už od tohoto pátku neměli na pracovišti být vůbec.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz