Domácí

Odběrová místa v tichosti končí. Lidé už nemají zájem o testování na covid

V Česku pomalu a v tichosti ukončují provoz odběrová místa na covid. Přestává o ně být zájem. Centra, kde se lidé nechávali testovat, začala vznikat krátce po vypuknutí pandemie a byla téměř na každém rohu. Zájem už není ani o očkování.

Zavřeno, zamčeno. Testování v odběrovém místě v Ústí nad Labem připomíná už jen cedule, kterou zřejmě zapomněli sundat. Provoz ukončilo teprve před pár dny, nebyl o něj totiž žádný zájem. Bylo to přitom největší odběrové místo v největší nemocnici v Ústeckém kraji.

"Testování na onemocnění covid-19 bude v rámci Krajské zdravotní nadále možné v Litoměřicích, v Mostě a také odběrovém místě v Litvínově," prozradila mluvčí Krajské zdravotní Jana Mrákotová.

Související obsah

​K dispozici jsou také soukromá odběrová místa, i těch už ale výrazně ubylo. Navíc omezily provoz jen na pár hodin denně. Například v sobotu se nechala otestovat jen tisícovka lidí v celém Česku, ještě před týdnem jich bylo o třetinu víc.

Odběrová místa postupně končí napříč celým Českem. Například v pražských Dejvicích plánují kvůli nízkému zájmu odběrové místo během jednoho měsíce nejspíš zavřít. A třeba na parkovišti před českobudějovickou nemocnicí jedno z odběrových míst už před časem kraj zrušil. Testovat se bude jen na infekčním oddělení.

Zájem upadá také o očkování. Ve čtvrtek přišlo 12 500 lidí, o dva tisíce méně než před týdnem.

sei, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz