Domácí

Lockdown žene Čechy k alkoholu, domácích "mejdanů" rychle přibývá

S přísným lockdownem, který u nás platí od začátku března, se v posledních dnech také extrémně zvyšují počty zásahů v domácnostech kvůli incidentům spojeným s pitím alkoholu. Podle policistů tyto případy velmi často provází agresivita.

Třeba Mezinárodní den žen pojali někteří lidé jako jeden velký domácí mejdan. Na jihlavské záchytce bylo rázem plno. "Během čtyř hodin jsme přijali rekordní počet pacientů, celkem sedm. Z toho dvě byly agresivní ženy," vypočítává mluvčí provozovatele zařízení Monika Zachrlová.

Agresivita stoupá nejen mezi rodinnými příslušníky, ale třeba i sousedy. Psychika i nálada lidí se podle odborníků dlouhým obdobím plným zákazů a omezení zhoršují. "Když jsou lidé nuceni být spolu déle doma, tak řeší vztahy tímto způsobem," potvrzuje primář psychologického oddělení Vojenské nemocnice Brno Jiří Brančík.

Související obsah

"Policisté zajišťují podnapilého člověka v případě, že ohrožuje své zdraví nebo život. Takovou osobu poté eskortují na protialkoholní záchytnou stanici," doplňuje policejní mluvčí Dana Čírtková. Třeba právě na záchytné stanici v Jihlavě evidují v posledních dnech extrémní nárůst případů.

Lidé během lockdownu přitom nepopíjejí jen doma. Rekordmanem je asi 26letý mladík, který se potácel centrem Jihlavy skoro se šesti promile a popíjel i přes zákaz přímo na ulici. A to i před přivolanými policisty.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz