Krimi

Muž s covidem ignoroval izolaci, vypátrali ho. Teď mu hrozí tvrdý trest

Po šestasedmdesátiletém bezdomovci, který byl nakažený koronavirem, pátrali policisté z Kraslic na Sokolovsku. Přestože měl nařízeno, aby zůstal v izolaci, chodil opakovaně po městě a ostatní tak vystavoval nebezpečí nákazy. Hrozí mu mnohaleté vězení.

Že je bezdomovec nakažený, zjistili zdravotníci záchranné služby, když ho ošetřovali po šarvátce na jedné z karlovarských ubytoven.

A protože měl hlášené trvalé bydliště na Městském úřadu v Kraslicích, skončil právě tam. Hygienici nařídili, aby mu město vyčlenilo a zajistilo ubytování v izolaci.

"Toho člověka jsme skutečně umístili. Zajistili jsme, aby měl kde přespávat. Zajistili jsme mu stravování. Takže nebyl důvod, aby opouštěl ten prostor, který mu byl vyhrazen," říká starosta Kraslic Roman Kotlínek (Úsvit přímé demokracie).

Související obsah

"Rozhodnutím Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje byla nařízena karanténa za účelem zabránění dalšího šíření infekce. I přesto měl muž s příznaky onemocnění covid-19 karanténu několikrát porušit," uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Nejčastěji se bezdomovec pohyboval v okolí obchodních domů a stánků s rychlým občerstvením. A pro kolemjdoucí představoval riziko. Policisté po něm začali pátrat, po několika dnech ho zadrželi a obvinili z šíření nakažlivé nemoci. O jeho dalším osudu rozhodne soud, který ho může poslat do vazby. Muži bez domova v případě odsouzení hrozí až osm let vězení.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz