Domácí

Zemřel spisovatel a hudebník Jan Vodňanský, podlehl covidu

Zemřel spisovatel a hudebník Jan Vodňanský, podlehl covidu
Zdroj: Profimedia

V 79 letech zemřel spisovatel a písničkách Jan Vodňanský. Po dvou dnech v nemocnici, kam byl převezen kvůli nákaze koronavirem, prohrál svůj boj. Informovala o tom producentka Kamila Zlatušková.

"Po dvou dnech hospitalizace s covidem-19 zemřel humorista, básník, zpěvák a nesmírně hodný a chytrý člověk Jan Vodňanský,“ napsala na svůj facebook Zlatušková.


Texty známého spisovatele a písničkáře, který se narodil v Praze, byly vždy plné osobitého, absurdního a intelektuálního humoru. Mimo jiné se věnoval také tvorbě pro děti, jeho verše se například objevily v časopise Mateřídouška.


"Protože se narodil ve stejný den a ve stejné porodnici jako Václav Klaus, existovaly veselé teorie o tom, že v porodnici mohlo dojít k tragické záměně – humoristou a showmanem měl být Václav Klaus a prezidentem Jan Vodňanský,“ doplnila Zlatušková.


Spolu s hudebníkem Petrem Skoumalem tvořili téměř 20 let autorskou dvojici. Vrcholem jejich tvorby byla tři společná představení v Činoherním klubu s Táňou Fischerovou a Miroslavem Štibichem. Vodňanský se vždy vyjadřoval také k aktuálním politickým tématům.

 

Související obsah


V roce 2003 podepsal například prohlášení "S komunisty se nemluví“, o pár let později se v rozhlasovém dokumentu "Král na hrad" přihlásil k monarchismu. Dospělí mohou znát například knihu "Čerstvá zvěrstva“ nebo "Sviňte to svinstvo!“. Nejznámější dílo pro děti jsou poté bezpochyby verše o králících.

Známé jsou například jeho texty k písním z filmů Přijela k nám pouť nebo Jen ho nechte, ať se bojí.

Zemřel hudebník Radim Pařízek. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz