Domácí

Rodina se rozloučila s Janem Vodňanským. Dorazil Jan Kačer i Pavel Bém

Rodina, přátelé a další blízcí se v pátek odpoledne naposledy rozloučili se spisovatelem a písničkářem Janem Vodňanským. Ten minulý čtvrtek ve věku 79 let podlehl nemoci covid-19.

Se zesnulým spisovatelem, písničkářem a hercem Janem Vodňanským se jeho blízcí loučili v krematoriu v Praze-Strašnicích. Obřad ve velké síni začal v 15 hodin a doprovázely ho písničky zesnulého.

Zhruba po půl hodině rakev s nebožtíkem odjela a za velkého potlesku se za Vodňanským naposledy zatáhla opona.

Na pohřeb dorazili kromě Vodňanského rodiny také například herec Jan Kačer nebo bývalý primátor Pavel Bém.


Vodňanský zemřel po dvou dnech v nemocnici, kam byl převezen kvůli nákaze koronavirem. "Po dvou dnech hospitalizace s covidem-19 zemřel humorista, básník, zpěvák a nesmírně hodný a chytrý člověk Jan Vodňanský,“ uvedla producentka Kamila Zlatušková minulý čtvrtek.

Související obsah

Texty známého spisovatele a písničkáře, který se narodil v Praze, byly vždy plné osobitého, absurdního a intelektuálního humoru. Mimo jiné se věnoval také tvorbě pro děti, jeho verše se například objevily v časopise Mateřídouška.

"Protože se narodil ve stejný den a ve stejné porodnici jako Václav Klaus, existovaly veselé teorie o tom, že v porodnici mohlo dojít k tragické záměně – humoristou a showmanem měl být Václav Klaus a prezidentem Jan Vodňanský,“ doplnila Zlatušková.

Spolu s hudebníkem Petrem Skoumalem tvořili téměř 20 let autorskou dvojici. Vrcholem jejich tvorby byla tři společná představení v Činoherním klubu s Táňou Fischerovou a Miroslavem Štibichem. Vodňanský se vždy vyjadřoval také k aktuálním politickým tématům.

Související obsah


V roce 2003 podepsal například prohlášení "S komunisty se nemluví“, o pár let později se v rozhlasovém dokumentu "Král na hrad" přihlásil k monarchismu. Dospělí mohou znát například knihu "Čerstvá zvěrstva“ nebo "Sviňte to svinstvo!“. Nejznámější dílo pro děti jsou poté bezpochyby verše o králících.Známé jsou například jeho texty k písním z filmů Přijela k nám pouť nebo Jen ho nechte, ať se bojí.

 

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz