Domácí

Nemusíte jíst tři jídla denně! Jak pandemie změnila stravovací návyky

Nemusíte jíst tři jídla denně! Jak pandemie změnila stravovací návyky
Zdroj: Getty Images

Každodenní stereotyp doporučuje jíst tři jídla denně. Snídani, oběd a večeři. Pandemie ale změnila naše denní návyky a jíst teprve, když máme hlad, je v pořádku.

"Pokud máme nastavenou rutinu, naše mysl se propojí s naším tělem a automaticky si myslíme, že bychom měli mít hlad. Pokud na naše stravovací návyky budeme koukat bez nějakého stereotypu, tělo si o jídlo řekne a budeme mít na něj ještě větší chuť," řekla dietoložka Rachel Larkeyová pro portál The Atlantic, která se snaží vysvětlit, že systém snídaně – oběd – večeře je jen způsob, jakým jsme se snažili zapadnout do pracovního života.


Idea "Big Meal" neboli jednoho velkého jídla, začala ve Spojených státech vznikat s první vlnou pandemie. Podle průzkumů je většina lidí spokojená s jedním velkým jídlem denně, které je poté doplněno o menší svačiny. Práce z domu výrazně ovlivnila naše návyky a denní tříchodové menu bylo nahrazeno jiným rituálem. Snažit se jíst, jen když máme hlad. To je podle "Big Meal" studie způsob, jak se vypořádat se stravováním v pandemii.

Související obsah


"Většina lidí neměla čas jíst. Pak si kupovali jídlo cestou do práce, cestou domů, objednávali si ho. Teď si ale mohou uprostřed dne uvařit a přitom být online v práci," dodala Larkeyová.


Pokud i vy máte pocit, že pandemie nabourala vaše stravovací návyky, můžete také vyzkoušet "Big Meal" nebo jen poslouchat své tělo a jíst, když máte opravdu hlad.
 

Zatočte s plýtváním jídla a ušetříte! Pro tipy se podívejte do reportáže TV Nova:

ak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz