Domácí

Otevřelo se velké očkovací centrum, má ale vakcíny jen na jediný den

Plzeňský kraj čerstvě spustil provoz velkokapacitního očkovacícho centra v budově středního odborného učiliště. Dodávky vakcín tam jsou ale tak malé, že veškeré zásoby tu vyočkují za jediný den.

Hned za hlavním vchodem čeká na klienty vstupní registrace, následuje vyšetření lékařem a poté se lidé dostanou na samotné očkování. V centru bylo vybudováno osm očkovacích boxů. Za hodinu v každém z nich stihnou podat vakcínu až dvaceti zájemcům.

Provoz celého centra ale bude záviset zejména na dodávkách vakcín. V plném provozu bude centrum otevřeno denně od půl osmé do šesti hodin večer, v případě potřeby se ale otevírací doba může prodloužit. Po očkování si podle potřeby mohou lidé odpočinout ve velké hale. I tady bude k dispozici zdravotník.

Související obsah

V Plzeňském kraji se zatím očkovalo na zhruba dvacítce míst, nejčastěji v nemocnicích. V místech, odkud je do zdravotnických zařízení špatné spojení, se očkuje například v kulturních domech či na poliklinikách. Denní kapacity jednotlivých očkovacích míst jsou i v řádech několika stovek míst.

S novým velkokapacitním centrem bude moci Plzeňský kraj očkovat více než čtyři tisíce lidí denně. S praktickými lékaři se pak kapacita v celém kraji zdvojnásobí.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz