Koronavirus

Blatný chce prodloužit zákazy i nouzový stav! Rozhodne se ve čtvrtek

V Česku začíná třetí týden tvrdé uzávěry. Právě proto vláda v pondělí projednávala změny v zavedených opatřeních proti šíření koronaviru. O pravidlech pro další týden ale nakonec nerozhodla. Ministr zdravotnictví Jan Blatný řekl, že se zřejmě rozhodne až ve čtvrtek. Velké rozvolnění ale v plánu není.

Přestože má Česká republika před sebou podle plánu poslední týden tvrdého lockdownu, ani po 21. březnu se velké rozvolňování nechystá. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) už dříve avizoval, že lidé si po tomto termínu budou moct maximálně zaběhat nebo vyjít na procházku mimo katastr obce.

O opatřeních po 21. březnu vláda v pondělí nakonec nejednala. Ministr Blatný řekl, že navrhne mimořádné jednání vlády na čtvrtek. Kabinet podle něj chce vidět čísla nakažených z tohoto týdne.

Opatření se ale podle ministra výrazně měnit nebudou. Blatný také chce prodloužení nouzového stavu. "Finální rozhodnutí padnou ve čtvrtek a platit budou od pondělí," řekl Blatný. 

Související obsah

"Situace se nevyvíjí ani kriticky, ani příliš optimálně. Jdeme zhruba střední cestou. Hlavním problémem je velký počet nakažených zranitelných obyvatel," dodal ministr.

Už od začátku dubna by se mohli k očkování podle Blatného registrovat další lidé. Mělo by se jednat o šedesátníky. 

Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) oznámil, že vláda schválila povinnost testů pro firmy od 10 do 49 zaměstnanců. V prvním kole by měli být zaměstnanci otestováni nejpozději do 26. března. "Do plošného testování zapojujeme dalších 650 tisíc zaměstnanců. Celkově tak budeme testovat na pravidelné bázi již 3,2 milionu pracovníků," uvedl Havlíček.

Některé společnosti se rozhodly pro neobvyklá testovací místa. Podívejte se na některá z nich:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz