Koronavirus

Druhé zničené Velikonoce: Lidé se musí obejít bez rodiny i koledy

Po pondělí už je jasné, že stejně jako loňské, ani letošní Velikonoce nebudou takové, na jaké jsme bývali zvyklí. Koledníci budou tabu, a ani vzdálenější rodiny se nebudou moci navštívit. Zejména mnoho seniorů pak mrzí, že na svátky zůstanou sami.

Pan Kuba z Bílé na Českodubsku ročně vyráběl 250 krásných pomlázek. Letos si jich prý vyrobí jen pár pro radost. "Letos je to konec. Pomlázky jdou skoro na nulu. Když jsem jezdil na jarmarky, tak jsem jich prodal hodně," řekl výrobce pomlázek z Jiří Kuba Bílá.


Ale péct se v Česku bude. Mazance i beránky si rodiny chtějí dopřát, stejně jako zdobení vajíček. "My si užijeme Velikonoce se vším všudy, akorát nebudeme chodit po koledě, ale přijde k nám velikonoční zajíček a ten přinese vajíčka a mňamky," popsala Alena Maturová z Tuhaně.


A vejce už jdou teď na dračku. Už proto, že jsou aktuálně levnější než vloni. U chovatelů slepic se dají koupit třeba přes vejcomat.

Související obsah


U Vodseďálků se Velikonoce vždy pojímaly velkoryse. Letos je ale okolnosti donutili připravit komornější oslavy. "Scházelo se nás 25 až 30 lidí a těch 40 pomlázek se pletlo. Nedá se nic dělat, ta parta se letos nesejde," posteskl si Bohuslav Vodseďálek.


Pro pravoslavné věřící jsou Velikonoce svátkem významnějším než třeba Vánoce. "To asi bude smutnější. Je to moc rizikové pro naše lidi. Radši to uděláme doma," vyložila obyvatelka Fojtky na Liberecku Ludmila Voronová.

Související obsah


Zábavnou velikonoční vzpruhu posílá všem obyvatelům Česka kreslíř Petr Urban. Vtipů na téma Velikonoc a covidu už nakreslil přes stovku. A to je nechtěl původně dělat vůbec.

"Myslím si, že tím bych mohl nějak pomoct. Doufám, že tohle období už nikdy nepřijde, takže to bude dobrá vzpomínka na doby, kdy jsme žili jak kreténi," objasnil svůj tvůj tvůrčí záměr Urban.

Podívejte se na anketu TV Nova ohledně Velikonoc:


 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz