Domácí

Na pomlázku v zimníku či větrovce? PŘEDPOVĚĎ na Velikonoce

Na pomlázku v zimníku či větrovce? PŘEDPOVĚĎ na Velikonoce
Zdroj: Mediafax

Podle meteorologů nás v následující týdnech čeká, co se teplot týče, mírně podprůměrné počasí. Nejstudenější bude první týden sledovaného období, postupně by se mělo pomalu oteplovat. Srážky by měly být obvyklé, pršet bude nejvíce v prvním týdnu. Čekají nás tak podle všeho tradiční Velikonoce.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zveřejnil měsíční výhled počasí na období od 15. 3. do 11. 4. Podle meteorologů budou následující čtyři týdne teplotně spíše lehce podprůměrné.

"Jako nejchladnějším by měl být první předpovědní týden (od 15. 3.), následně očekáváme postupné oteplování, ale jen v intervalech běžných (případně slabě podprůměrných) hodnot pro danou roční dobu," uvádí ČHMÚ.

Podle modelu by se zejména v prvním týdnu měly noční teploty držet ještě pod bodem mrazu, přes den už by se ale po celé sledované období měly držet nad nulou.

Související obsah

Co se srážek týče, bude sledované období podle ČHMÚ průměrné. Nejvíce by mělo pršet v prvním týdnu od 15. 3., následně už se očekávají menší srážky, i tak ale pravděpodobně zůstanou v běžných hodnotách pro toto období.

Zdroj: ČHMÚ

V období Velikonoc se podle měsíčního výhledu ČHMÚ budou teploty pohybovat okolo 10  °C

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Píše se na Deník.cz