Domácí

Na pomlázku v zimníku či větrovce? PŘEDPOVĚĎ na Velikonoce

Na pomlázku v zimníku či větrovce? PŘEDPOVĚĎ na Velikonoce
Zdroj: Mediafax

Podle meteorologů nás v následující týdnech čeká, co se teplot týče, mírně podprůměrné počasí. Nejstudenější bude první týden sledovaného období, postupně by se mělo pomalu oteplovat. Srážky by měly být obvyklé, pršet bude nejvíce v prvním týdnu. Čekají nás tak podle všeho tradiční Velikonoce.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zveřejnil měsíční výhled počasí na období od 15. 3. do 11. 4. Podle meteorologů budou následující čtyři týdne teplotně spíše lehce podprůměrné.

"Jako nejchladnějším by měl být první předpovědní týden (od 15. 3.), následně očekáváme postupné oteplování, ale jen v intervalech běžných (případně slabě podprůměrných) hodnot pro danou roční dobu," uvádí ČHMÚ.

Podle modelu by se zejména v prvním týdnu měly noční teploty držet ještě pod bodem mrazu, přes den už by se ale po celé sledované období měly držet nad nulou.

Související obsah

Co se srážek týče, bude sledované období podle ČHMÚ průměrné. Nejvíce by mělo pršet v prvním týdnu od 15. 3., následně už se očekávají menší srážky, i tak ale pravděpodobně zůstanou v běžných hodnotách pro toto období.

Zdroj: ČHMÚ

V období Velikonoc se podle měsíčního výhledu ČHMÚ budou teploty pohybovat okolo 10  °C

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz