Koronavirus

Lidem se po covidu zhoršuje zrak. Problém mají i děti na distanční výuce

Někteří pacienti po covidu-19 trpí záněty a změnami na sítnici a stěžují si na zamlžené vidění. V nemocnici v Karviné se proto na tyto stavy zaměřili. Do studie se zapojily desítky lidí.

Postupně se zhoršující vidění. Na to si stěžovali dospělí po prodělaném covidu-19, ale také děti, které na distanční výuce tráví hodiny u obrazovek.

"Nejvíc je trápí zamlžené vidění, ten zánět. A mají i poruchy vidění, kdy mají problém se sítnicí," řekla televizi Nova vrchní sestra karvinské oční kliniky Dagmar Řandová.

"Diagnostikovali mi změny na očním pozadí," uvedla pacientka Jana Vajdíková.

Zatím se léčí pomocí kapek. Jestli vada přetrvá, se neví. Paní Vajdíkovou čeká ještě mnoho vyšetření, stejně jako ostatní pacienty s podobnými příznaky.

Související obsah

"Po covidu míváme opravdu hodně škaredé záněty, jsou to virové záněty a lidé špatně vidí, máme obrovský nárůst pacientů," doplnila Řandová.

Tamní primář Jiří Slepánek proto začal porovnávat pacienty od 9 let do 60, kterým se po covidu-19 zhoršil zrak, s těmi, kteří žádné změny nepociťovali. "Našli jsme takové drobné nespecifické změny," prohlásil.

Podle nemocnice vidí lidé, kteří se zapojili do studie, po léčbě lépe.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz