Domácí

Covid drtí učitele, po záchranářích jsou nejvíce zasaženou skupinou

Covid drtí učitele, po záchranářích jsou nejvíce zasaženou skupinou
Zdroj: Profimedia

Sněmovní školský výbor projednal aktuální epidemickou situaci ve školách. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS) jsou po pracovnících Integrovaného záchranného systému nejvíce zasaženi koronavirem právě pedagogové.

Z dat zveřejněných Ústavem zdravotnických informací a statistiky ČR vyplývá, že školská zařízení jsou dlouhodobě koronavirem jedni z nejvíce zasažených. V absolutním počtu jde podle krajských hygienických stanic dokonce o nejčastější ohniska.

"Celkově bylo od května 2020 k 14. 3. 2021 identifikováno a doloženo 2 080 ohnisek (z toho připadá více než 600 ohnisek na únor 2021) ve školských zařízeních. Školy tvoří dle šetření krajských hygienických stanic v celkovém dlouhodobém přehledu významný počet ohnisek nákazy COVID-19, v absolutním počtu jde o nejčastější typ ohniska," uvedl ÚZIS.

Související obsah

Od začátku epidemie se nakazilo 45 840 pedagogů a pracovníků ve školství. Celkem 841 pedagogů bylo s covidem-19 hospitalizováno a jich 31 zemřelo. Znamená to tedy, že se od začátku nakazilo už 24 % pracovníků.

"V oblasti vzdělávání pracuje celkem 383 984 pedagogických i nepedagogických pracovníků. K očkování se zaregistrovalo 174 663 pracovníků školství, což je méně než polovina celkového počtu zaměstnanců dané prioritní skupiny," informovala pedagogická komora.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz