Koronavirus

O kolik se prodlouží nouzový stav: Schillerová a Hamáček prozradili číslo

O kolik se prodlouží nouzový stav: Schillerová a Hamáček prozradili číslo
Zdroj: Profimedia

Vládní ministři v neděli oznámili, o kolik by se mohl prodloužit nouzový stav. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) je ve vládě shoda na prodloužení nouzového stavu nejméně o 14 dní, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) prohlásila, že vláda Sněmovnu požádá o 30 dní. Obě vyjádření pochází z neděle.

Ministr vnitra Jan Hamáček v nedělní Partii na CNN Prima News prohlásil, že se vláda shodla na nejméně 14denním prodloužení nouzového stavu, což by znamenalo do 11. dubna.


"Já doufám, že by 14 dní mohlo stačit. Pokud by to zabralo, tak po 14 dnech se můžeme dostat na denní nárůsty pod 5000 a pak samozřejmě můžeme zvednout plošná opatření a zbytek 'dojet' podle pandemického zákona, to je nejrealističtější výhled. Stejně jako jsme dodržovali ty tři týdny, když to ty dva týdny vydržíme, tak budeme koukat na o hodně lepší čísla," řekl Hamáček.

Související obsah


O něco později na České televizi v Otázkách Václava Moravce prohlásila ministryně financí Alena Schillerová, že vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o 30 dní.


"Zatím jsme o tom debatovali předběžně v pátek, a domluvili jsme se, že požádáme o celých 30 dnů, uvidíme, co se stane v Poslanecké sněmovně, nepředpokládám, že celých 30 dnů dostaneme," prohlásila Schillerová.
 

Vláda se o konečné délce nouzového stavu bude radit na pondělní schůzi. Poslanecká sněmovna bude o prodloužení nouzového stavu hlasovat koncem následujícího pracovního týdne.

Vláda rozhodla, že ani po 21. březnu velké rozvolňování nepřijde. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz