Domácí

Z hrobu Karla Gotta mizí památeční předměty! Ukradli šošku slavíka

Z hrobu Karla Gotta mizí památeční předměty! Ukradli šošku slavíka
Zdroj: TN.cz

Lidé, kteří chodí uctít památku zpěváka Karla Gotta, si všimli, že z hrobů mizí řada věcí, které Mistrovu památku připomínají. Ztratila se například soška zlatého slavíka i zlatá růže.

Na zmizelé věci z hrobu Karla Gotta (†80) upozornil portál Blesk v pondělí ráno. Z místa posledního odpočinku legendárního zpěváka zmizely zejména soška zlatého slavíka a zlatá růže.

"Bohužel musím potvrdit, že se opravdu poslední dobou drobné dárečky od příznivců z hrobu Karla Gotta ztrácejí, nejen tedy zmíněný slavíček. Je nám to nesmírně líto," uvedla na dotaz TN.cz mluvčí rodiny Gottových Aneta Stolzová s tím, že se Ivana Gottová na policii obracet nebude, protože se jednalo o drobnosti a stále věří v lidskou slušnost a úctu k zesnulým.

K hrobu legendárního zpěváka pravidelně chodí jeho věrní fanoušci, kteří na svého hrdinu vzpomínají a přináší květiny a svíčky.

Související obsah

To v minulosti působilo problémy, protože okolí zaplnilo ohromné množství svíček, ze kterých vytékal vosk na kameny i trávník. Správa hřbitova tehdy apelovala, aby návštěvníci uctívali památku zpěváka s rozumem.

Karel Gott zemřel 1. října 2019 krátce před půlnocí doma v kruhu své rodiny. Zpěvák krátce předtím přiznal, že trpí akutní leukémií a ambulantně se léčí ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Se zdravotními problémy bojoval i v roce 2016.

Reportáž od náhrobku ze dne mistrových 81. narozenin:

        

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nová německá vláda chce vytvořit Spojené státy evropské

Přeměna Evropské unie na federální Spojené státy evropské bude jednou z priorit nastupující německé vlády Olafa Scholze, upozornil list The Telegraph. O změnu smluv o Unii se má zasazovat budoucí ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. Reformu EU má kabinet v koaliční smlouvě a podporují ji všechny tři zúčastněné strany, tedy SPD, FDP i Zelení.

Krátká zpráva

Na Táborsku spadl na koleje strom

Provoz na trati v koridoru do Českých Budějovic je přerušen. Mezi Střezimíří a Sudoměřicemi u Tábora spadl na koleje strom. Místo vlaků jezdí na místě náhradní autobusová doprava. Omezení bude trvat celé dopoledne, oznámila Pražská integrovaná doprava na twitteru.

Píše se na Deník.cz