Koronavirus

Pfizer začal testovat tabletky proti covidu, mají zabránit množení viru

Farmaceutická společnost Pfizer, která stojí za vakcínou proti covidu-19, v úterý oznámila, že pracuje na tabletkách proti zmíněnému onemocnění. Lék by měl zabraňovat šíření viru v těle nakaženého.

Pfizer uvedl, že už zahájil klinické testování pilulky na lidech. Nový lék by měl zabraňovat šíření viru při prvních příznacích infekce. Pokud budou klinické testy úspěšné, tak by mohl být lék předepisován už v počátku nemoci, tak aby nedošlo ke zhoršení.


Lék se váže na důležitý enzym nazývaný proteáza, který zabraňuje rozmnožování viru. Takovéto typy léků byly úspěšné při léčbě jiných virů, včetně HIV a hepatitidy C.

Související obsah


"Vzhledem ke způsobu, jakým SARS-CoV-2 mutuje, a vzhledem k pokračujícímu globálnímu dopadu covidu-19, se zdá pravděpodobné, že bude zásadní mít přístup k různým možnostem léčéní,“ řekl k vývoji léku vědec Mikael Dolsten.

První fáze testování léku od Pfizeru se provádí na různých lidech. Části testovaných je podáváno i placebo. Podle amerických médií by měl Pfizer zveřejnit bližší podrobnosti během lékařské konference 6. dubna.

Česko dostane další dávky vakcíny Pfizer, vyplynulo to z jednání Babiše:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz