Koronavirus

Lockdown i přes Velikonoce! Část opozice couvla Babišovi

Prodloužení nouzového stavu už není nereálné. Část opozice po čtvrtečních jednáních nevylučuje podporu pro dalších 14 dní. Ještě ve středu přitom politici tvrdili, že je premiér Andrej Babiš (ANO) svými argumenty nepřesvědčil. Komunisté mají podle jejich výkonného výboru hlasovat prodelší nouzový stav, rozhodnutí ale padne až po pátečním jednání strany.

Babišova vláda zřejmě nakonec nebude mít problém s prodloužením nouzového stavu. Opozice to ještě ve středu odmítala, teď ale nevylučuje podporu pro dalších 14 dní.

  

Vedení KSČM vyzvalo svoje poslance, aby prodloužení nouzového stavu prodloužili. "Zítra se sejde poslanecký klub a zaujme stanovisko. Zatím to nejde přesně říct, jsou tam podmínky, za kterých s tím máme souhlasit," uvedl šéf komunistů Vojtěch Filip. Jedná se především o návrat dětí do škol a otevření venkovních sportovišť, aby měly děti kde sportovat. "Prodloužení maximálně do 11. dubna," sdělil televizi Nova.

Související obsah

Kývnout na prodloužení o dva týdny zvažují i Starostové a nezávislí. "Ještě se o tom radíme s našimi hejtmany, ti se kloní k té možnosti 14 dnů. Je to o dalším jednání s vládou. Pokud vláda začne fungovat jako celek a páni ministři se domluví, tak tam vidím určitou naději," prohlásil místopředseda strany Petr Gazdík.

Piráti definitivní stanovisko ke stavu nouze ještě nemají. "Pro nás je prioriotu návrat žáků. Nikoliv zavírat školy. Tedy musíme vědět, jaká opatření je přes Velikonoce nutné ještě dodržet, aby byl návrat žáků možný. To konečné stanovisko padne večer, nejpozději v pátek ráno," řekl poslanec Lukáš Bartoň (Piráti).

Konečné slovo zatím nepadlo ani od koalice SPOLU tvořené ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Stanovisko pravděpodobně předloží až těsně před hlasováním. Hnutí SPD nouzový stav podle svého předsedy Tomia Okamury určitě nepodpoří.

Proč KSČM podpoří prodloužení nouzového stavu? Na to odpovídal v Televizních novinách předseda strany Vojtěch Filip.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz