Naše Česko

Češi během pandemie sbírají známky. Loni se prodaly za 800 milionů

Češi se během pandemie věnují mnohem více filatelii. Prodej známek loni stoupl o dvacet procent. Řada lidí nakupuje poštovní známky jako výhodnou investici, pro jiné je to jen nový koníček v době, kdy jsou jiné aktivity omezené.

Podle klubu filatelistů se loni prodaly známky za 800 milionů korun. Obchody tak vzrostly o pětinu. Za zvýšeným zájmem o filatelii stojí nejspíš omezení během pandemie. Lidé si tak hledají nové koníčky, kterými by vyplnili volný čas.

Zájem o vzácnější známky výrazně převyšuje nabídku a sběratelé si tak v poslední době musejí připlatit. Cena roste i z důvodu nedostupnosti. Druhou skupinu tvoří kupující, kteří chtějí na filatelii vydělat. Známky patří mezi velmi bezpečné investice a jejich cena každoročně roste až o desítky procent.

Související obsah

"Sbírám německé známky, postupem času se z toho stala i investorská záležitost, protože známky mají určitý investiční potenciál," říká filatelista. V Česku je zhruba třicet tisíc sběratelů a jejich počet během pandemie narůstá. Někteří jsou ochotní investovat do známek stovky tisíc ročně.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz