Zahraničí

Německo varuje před třetí vlnou koronaviru

Předseda Institutu Roberta Kocha pro infekční nemoci (RKI) v pátek uvedl, že třetí vlna koronaviru v Německu by mohla být zatím tou nejhorší a dodal že počty nově nakažených by se podle odhadů mohly vyšplhat až na 100 000 nových případů za den, informuje Reuters.

Počet nově potvrzených infekcí v Německu v posledních týdnech prudce vzrostl, a to v důsledku rozšíření agresivnější mutace koronaviru známé jako B117 (britská mutace).

"Existují jasné signály, že tato vlna bude horší než první dvě vlny," řekl Lothar Wieler z RKI, když nabádal lidi, aby zůstali přes Velikonoce doma a upozornil, že Německo "čekají velmi těžké týdny."

Související obsah

RKI později vydala varování pro cestující ze sousedních zemí včetně Francie, Rakouska, Dánska a České republiky. Lidé přijíždějící z těchto zemí musí na německých hranicích předložit osvědčení o negativním testu staré méně než 48 hodin. Poté musí nastoupit do 10denní karantény, kterou lze zkrátit druhým negativním testem po 5 dnech.

Ministr zdravotnictví Jens Spahn řekl, že Německo je sice v závěrečné fázi "pandemického maratonu", ale v případě třetí vlny by zdravotní systém země v dubnu mohl dosáhnout svého limitu. Německo v pátek hlásilo 21 573 nově nakažených a 183 úmrtí s covid-19.

Spahn dále uvedl, že od pondělní půlnoci se budou muset všichni cestující leteckých společností, kteří přilétají do Německa prokazovat negativním testem.

Ministr vyzval místní orgány, aby k očkování přistupoval flexibilněji, například tím, že o víkendu nabídnou nevyužité dávky komukoli staršímu 70 let.

V Německu vzrostla frustrace kvůli pomalému zavádění očkování. Přibližně 10% Němců dostalo alespoň první dávku vakcíny, což je ale podstatně méně než ve Spojených státech, Británii nebo Izraeli.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz